PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630988}

Annie

6,4 12 337
ocen
6,4 10 1 12337
5,7 3
oceny krytyków
Annie
powrót do forum filmu Annie

Złota Malina?!

ocenił(a) film na 9

Czemu ten film otrzymał Złotą Malinę?

ocenił(a) film na 5
AdeMi

Zobacz oryginał, a zrozumiesz ;)
http://www.filmweb.pl/film/Annie-1982-3891

Kasha_Kurara

Nadal nie rozumiem :) - Owszem wersja z 1982 roku jest lepsza, co nie znaczy że ten jest aż takim gniotem .

buterfly

czego nie rozumiesz?
dlaczego dostał złotą maline? postaram się wytłumaczyć.

Grono ludzi, którzy decydują komu corocznie przyznać tę nagrodę zdecydowało, że należy się ona tej produkcji. Dlatego właśnie ten film dostał złotą maline.

Mam nadzieje, że pomogłem.

BartasBartas

To że zdecydowano o to widać . - Pytanie tylko czy czy naprawdę zasługiwał na złotą malinę, moim zdanie nie ale to oczywiście kwestia gustu .

buterfly

A czy to w ogóle ważne czy zasługiwał czy nie.
Przecież wszystkie rankingi czy nagrody to taka wewnętrzna branżowa zabawa. Same nagrody nie mają żadnego znaczenia dla nikogo poza samymi uczestnikami zabawy (a i nierzadko dla nich samych nie mają znaczenia - patrz polskie fryderyki po które część artystów nominowanych jak i laureatów nawet się nie zgłasza kilka lat z rzędu)

Czy naprawde kogoś obchodzi czy film/sportowiec/wokalista dostanie jakąś branżową nagrodę doceniającą zasługi?

Czy jeśli jakiś film ci się podobał to czy jak zobaczysz że dostał złotą maline coś zmienia w twoim odbiorze?
Czy jeśli film ci się nie spodobał a wygrał oscara to u ciebie coś zmienia?
Jeśli cenisz jakąś płyte zespołu a nie wygra ona płytry roku to przestanie ci się podobać?
Jeśli uważasz, że Di Caprio jest świetnym aktorem to czy ten oscar, który dostał coś zmienił? wcześniej był dobry i oscar nie ma żadnego wpływu na jego odbiór

A jeśli odczuwasz wewnętrzną niesprawiedliwosć że ktoś dostał nagrodę a ktoś nie to znaczy że zdecydowanie za mocno się w to wczuwasz ;-)

BartasBartas

''Czy naprawie kogoś obchodzi czy film/sportowiec/wokalista dostanie jakąś branżową nagrodę doceniającą zasługi?'' - Jeżeli mnie dany film czy osoba mnie interesuję, to owszem obchodzi mnie to .

Nie znaczy to jednak że wybieram filmy wyłącznie z powodu nagród, gdyż mam już tak wyrobiony gust że i bez nich wiem co mnie interesuję .

buterfly

"Jeżeli mnie dany film czy osoba mnie interesuję, to owszem obchodzi mnie to"

Nie rozumiem dlaczego.

BartasBartas

A co to jest do rozumienia - Po prostu jeżeli naprawdę interesuje cię dany film/osoba, to uważam że dobrze wiedzieć że inni też doceniają .

buterfly

Czyli potrzeba przynależności do grupy. Teraz już rozumiem.

BartasBartas

Do jakiej grupy? - Po prostu czysta ciekawość .

buterfly

napisałeś (użytkowniku bo płci nie znam) :
"Po prostu jeżeli naprawdę interesuje cię dany film/osoba, to uważam że dobrze wiedzieć że inni też doceniają"

więc chodzi tu o grupe osób, które też doceniają, o świadomość, że nie jesteś sam. To zupełnie normalne, potrzeba przynależności jest w hierarchi potrzeb Masłowa bardzo wysoko (zaraz po potrzebach fizjologicznych i bezpieczeństwa).

Chciałem po prostu poznać emocje jakie stoją za tym że interesuje Ciebie to czy jakiś aktor czy film dostał nagrodę czy nie. Nie atakuje, nie oceniam. Peace :-)

BartasBartas

Nie zauważyłeś tylko że nie jest to dla mnie najważniejsze :) - Mam też grono filmów które lubię, żadnej nagrody nie dostali ale nie zmienia to mojej oceny .

AdeMi

oryginal, albo chociaz wersje z 1999 roku

AdeMi

za czarna Annie profanacja klasyki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones