PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630988}

Annie

6,4 12 345
ocen
6,4 10 1 12345
5,7 3
oceny krytyków
Annie
powrót do forum filmu Annie

chociaż sama nie wiem o co chodzi (nie widziałam innych edycji "Annie", nawet nie wiedziałam, że takie są), proszę Was, jeśli Was stać - wybierzcie się z rodziną na ten film do kina. dlaczego? otóż w Ameryce (chyba największym siedlisku rasistów na świecie) wiele osób burzy się, że Annie jest czarna (niestety spotkałam się z tym również na forum :( ). znacie skandal dotyczący "Wywiadu ze Słońcem Narodu"? na pewno tak. ktoś z USA napisał nawet, że "Annie" jest bardziej ryzykownym filmem do puszczenia niż "Wywiad...".
tak więc - nie karzę Wam iść na to pod przymusem, wiadomo. ale jeśli macie plany wybrać się do kina z rodziną, a nie macie sprecyzowanych planów lub się wahacie, wydajcie te 20zł na "Annie". żeby pokazać rasistom, że nie mają racji. że film jest "fajny", ciekawy i śmieszny bez względu na kolor skóry aktorów, tylko i wyłącznie dzięki ich umiejętnościom. poza tym nie wiem jak Wam, ale mi się przykro robi kiedy pomyślę o tej małej dziewczynce, która na pewno cieszy się, że wystąpiła w filmie, a tymczasem w mediach rozpętała burzę bezsensownych dyskusji na temat jej koloru skóry.
dziękuję za uwagę i Wesołych Świąt :)

ocenił(a) film na 4
SuzanaCorleone

No niestety w Polsce też jest masa rasistów których to burzy. Przeczytaj temat użytkownika "zatkaokakao".

ocenił(a) film na 4
Lukasz_Broda

Wesołych świąt :)

użytkownik usunięty
SuzanaCorleone

Brawo, Obama, ty cholerny lewacki rasisto! Przez ciebie biali i czarni nienawidzą się jak w latach 60. Ale do rzeczy. O ile Bond, esencja wielowiekowej brytyjskości, jest dla mnie w wersji czarnej nie do przyjęcia (tak jak biały Shaft), o tyle, rzeczywiście, wytykanie tego w historii o dziewczynce szukającej szczęścia to już przesada. I myślę, że 5, 10 lat temu prawie nikt nie miałby z tym problemu. Ale widzisz, w Ameryce rządzi teraz patafian, który przy każdym napięciu rasowym zamiast uspokajać sytuację to tylko dodatkowo szczuje swych pobratymców na białych. Na przykład ostatnio, przy wyroku ws Ferguson, mówi "No tak, macie prawo nie zgadzać się z decyzją sądu". Efekt? Kolejne zamieszki, kolejni Murzyni giną przy zatrzymaniach i 2 policjantów zostaje zastrzelonych w akcie zemsty. To czepialstwo przy tej komedyjce to są właśnie echa strachu, jaki żywią wobec siebie przedstawiciele tych dwóch ras, bo boją się, że jedna strona będzie chciała wypchnąć drugą. Myślę, że Martin Luther King przewraca się w grobie i nie może się doczekać, aby nakopać Barackowi do tej jego lewackiej, szowinistycznej d*py.

jasne, że rasizm działa w obie strony. po prostu w tym wypadku szkoda jest mi tej dziewczynki... :) co do Ferguson - mam już powoli dość tej sprawy, obie strony tylko niepotrzebnie zaogniają konflikt, zamiast się spotkać i wyjaśnić sprawę...

SuzanaCorleone

Mi się wydaje że tu bardziej chodzi o to ze Broadway'owska Annie była ruda i to jest jej cecha szczególna taki jakby symbol dlatego ludzie się burzą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones