PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853757}

U ciebie czy u mnie?

Your Place or Mine
5,3 14 881
ocen
5,3 10 1 14881
3,8 6
ocen krytyków
U ciebie czy u mnie
powrót do forum filmu U ciebie czy u mnie?

Fakt, film idzie utartą ścieżką komedii romantycznej, ale nie jest nudny i porusza ważne tematy życiowe, których jeszcze nie oglądałam gdzie indziej.
Spoilery:
.
.
.
.
Typu: nadopiekuńczość mamy skutkuje tym, że dziecko jest mało dynamiczne i to utrudnia relacje z rówieśnikami. Albo że jeśli koledzy cię nie lubią, to próba nawiązania przyjaźni przekupstwem skutkuje właśnie takim ignorowaniem, jak pokazano na meczu. To historia z mojego życia - koleżanki zaprosiły mnie na spotkanie, bo nauczycielka kazała, ale podczas rozmów stale mnie nie zauważały i jak sobie poszłam do innego pomieszczenia, to zauważyły to po 25 minutach... "a czemu poszłas, hihi" i potem znów zero uwagi. Ponadto fajne było to pokazanie, że na dorosłych można wpływać w inny sposób niż na dzieci, że nie ma skutecznej recepty na oba pokolenia, by coś osiągnąć. Fajnie ukazana przyjaźń, dylematy moralne.

No ja polecam.

Minusy: Ashon kiepsko gra, na początku myślałam, że to jakiś prank. Dzieci wykazały się lepszymi umiejętnościami od niego. Rosse czasami też brzmiała, jakby recytowała z pamięci.

sikorunien

A mnie nie ;-). Film jest tak słaby i płytki na tak wielu płaszczyznach, że za ukazanie tak oczywistych truizmów odnośnie wychowania syna (nadopiekuńczość), trudno mu dać ocenę aż 7/10 (jak to uczyniłaś). Oceniłaś go bardzo subiektywnie, bo przypadkiem trafił w Twój czuły punkt z dzieciństwa.

Płytkie w tym filmie jest nawet to za co go cenisz. Przecież nie ma skutecznej recepty na żadne pokolenie - co ten film błędnie sugeruje. Każdy z nas jest indywidualny. Musisz po prostu trafić w czyjś gust (tak jak ten film trafił w Twój, mimo, że większości osób w Twoim wieku się nie podoba). I niezbyt istotne jest ile ktoś ma lat, czy też jakie pokolenie reprezentuje.

ocenił(a) film na 4
krzysyek

Oceniamy tutaj filmy, które widzieliśmy właśnie w swój subiektywny sposób, czy uczucia / odczucia innych osób??? Tu nikt nie prosi o ocenę swojej oceny i osoby, ani o generalizowanie swojego wieku...

AldonaCh

Jeśli polecamy film innym jak uczyniła to @sikorunien, to wypada jednak tę ocenę uczynić w miarę możliwości obiektywną. Stąd mój komentarz, że ocenia film bardzo subiektywnie, dziwiąc się zarazem niskim ocenom danym przez większość. A jednocześnie poleca go innym argumentując uniwersalnych wartościami (przyjaźń, jakieś tam dostrzeżone przez nią dylematy moralne). Które niestety są w tym filmie zrealizowane bardzo płytko i pobieżnie przez co są mało wiarygodne.

sikorunien

Nie zgodzę się - dawno się tak nie wynudziłam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones